MARTA MARCINIAK - "Inna droga życia" Książka Zobacz większe

MARTA MARCINIAK - "Inna droga życia" Książka

Wydawnictwo ZIMA 2017

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

40,00 zł

Więcej informacji

Marta Marciniak - "Inna droga życia. Niedokończona historia punka w Warszawie i na Górnym Śląsku" Książka


Wydawnictwo ZIMA, 338str.


Książka w której znajdziecie m.in. trochę wypowiedzi naszego wokalisty - Fakira, jak również jego zdjęcie na okładce....


Fenomen punk jako zjawisko opisywało już wielu. Bo punk rock jest jak zaraza; jak dopadnie, to nie ma miękkiej gry, po prostu wsiąka i zostaje. I tak już od kilku dekad, bo to właściwie jedyna subkultura, która wciąż istnieje i ma się dobrze! Jedne odchodzą, na ich miejsce pojawiają się nowe, a punk rock jest i będzie! Bo każdy z nas potrzebuje choć trochę wolności, oderwania się, innego, nie zaśmieconego popkulturą spojrzenia na rzeczywistość, wyżycia się, zabawy, przyjaźni trwających lata… To wszystko oferuje punk rock. I o tym jest ta książka, nie zatrzymuje się tylko na tym co było, doskonale łączy stary punkowy świat z nowym, przy okazji zahaczając o sprawy społeczne, wolność osobistą, zespoły, kluby, społeczności, skłoty… Nowy Jork, Warszawa, Gliwice, Ruda Śląska, Czerwionka-Leszczyny czy Jastrzębie, co łączy te miasta? Odpowiedź jest prosta: punk rock!
Ciekawe wywiady, mocne, niepublikowane zdjęcia, relacje z ważnych dla punk rocka miejsc, spotkania z ciekawymi osobami tworzącymi scenę punk. Kilka tysięcy przejechanych kilometrów, kilkadziesiąt godzin nagranych wywiadów,  to wszystko znajdziecie w tej książce!

"Fascynujący, punkowy kalejdoskop widziany i opisany od środka. Polecam nie tylko punkom!"
Darek Dusza